Vzdělávali jsme studenty gymnázia

21.03.2019

I mezi pedagogy máme řadu klientů a jelikož nám věří ve svých financích, žádají nás i o přednášky na téma finanční gramotnost pro své studenty. 

Ve čtvrtek 21.3.2019 jsme přijali pozvání Gymnázia v Ústí nad Orlicí  a  studentům 6. B jsme hravou formou ukázali, jak by se měli starat o peníze, jaké jsou na trhu produkty, jak je využít, na co si dát pozor a co je ve světě financí důležité. 


Učení formou hry

Věříme, že je pro studenty mnohem příjemnější vzdělávání formou hry, z kterého si také odnesou více poznatků, než čtyřhodinová přednáška. 

Hra se hraje ve skupinkách a jejím cílem  je provést rodinu 30 lety života. Studenti musí vymyslet, jak splnit finanční cíle rodiny, zajistit ji proti různým rizikům a zejména naspořit rodině co nejvíce financí na jejich finanční nezávislost. K tomu mohou využít všechny produkty, které existují v reálném světě. 

Takto si hravou formou vyzkouší produkty - spořící účet, stavební spoření, investice do peněžního trhu, dluhopisů či akcií, spotřebitelský úvěr, hypotéka, penzijní spoření, majetkové pojištění, životní pojištění a další. Ve hře nastávají různé události a rodina na ně musí být připravena. 

Pokud všechny týmy splní cíle bydlení a naspoření určité sumy peněz na větší dovolenou, rozhoduje o vítězi nejvyšší naspořená suma na staří. 


A cena pro vítěze?

Tou byl dort z pravé belgické čokolády - zda se o něj vítězná skupina chlapců podělila i se zbytkem třídy se k nám již nedostalo :-)


O naší návštěvě Gymnázia Ústí nad Orlicí se můžete dočíst v článku na webu školy - odkaz zde.